Z tymi wskazówkami będziesz Mistrzynią golenia

Golenie od dawna przestało być domeną mężczyzn. Golimy nogi, pachy, miejsca intymne. Wychodzi na to, że powierzchniowo golimy więcej niż mężczyźni, o wiele więcej.
Powinnyśmy zatem być w tej dziedzinie ekspertkami, nieprawdaż? :) Mam nadzieję, że poniższe rady i wskazówki pomogą Ci stać się specjalistką w goleniu.

Po pierwsze – dobra maszynka

Z moich doświadczeń wynika, że maszynki dla mężczyzn są „mocniejsze” – golą dokładniej i wystarczają na dłużej. Szczególnie mam na myśli nie-jednorazówki z co najmniej trzema ostrzami. Szczególnie polecam Gillette Mach 3. Jeden wkład starcza na ok. pół roku regularnego golenia. Jeśli Twój mężczyzna ma już taki przyrząd – możesz dokupić swój własny wkład i spróbować czy będzie Ci się dobrze goliło.

Po drugie – peeling

Przygotuj swoją skórę do kontaktu z maszynką – im mniej przeszkód spotka ostrze na swojej drodze, tym mniejsze ryzyko podrażnień. Dlatego przed goleniem zrób peeling tej części ciała, którą masz zamiar depilować. Moim osobistym faworytem wśród peelingów jest cukier (nie wysusza skóry i zazwyczaj pięknie pachnie) – kupuję gotowe peelingi cukrowe, ale widziałam przepisy na domowe. Kiedyś wypróbuję :)

Po trzecie – odżywka do włosów

Tak, tak. Zamiast pianek i żeli do golenia możesz użyć (a nawet jest to wskazane) odżywki do włosów. Najlepsze są odżywki do włosów suchych – mają najwięcej olejków i substancji nawilżających. Odżywka nawilża skórę i daje dobry „poślizg”.

Po czwarte – sudocrem

Czwarty krok dotyczy szczególnie tych Pań, które mają wrażliwą, skłonną do podrażnień skórę. Po goleniu nałóż niewielką warstwę kremu antyseptycznego, np. sudocremu. Jeśli nie masz go pod ręką, to kremy dla dzieci i zwykły Nivea sprawdzą się równie dobrze.

Po piąte – dogalanie

Jeśli nie masz czasu ani potrzeby golić całych nóg, ale od ostatniego golenia włoski zdążyły w niektórych miejscach odrobinę urosnąć – możesz podgolić je maszynką elektryczną. Podobnie jak w przypadku zwykłych maszynek, również elektryczne maszynki przeznaczone dla mężczyzn są lepsze niż te dla kobiet. I podobnie jak w przypadku zwykłej maszynki, możesz ze swoim mężczyzną współdzielić samą maszynkę, ale używać osobnych wkładów (nakładek).

Golenie doskonałe w czterech krokach – podsumowanie

  1. Zainwestuj w dobrą maszynkę (najlepiej dla mężczyzn, wielokrotnego użytku, z co najmniej trzema ostrzami).
  2. Przed goleniem zrób peeling (najlepiej cukrowy).
  3. Do golenia używaj odżywki do włosów (najlepiej do włosów suchych i zniszczonych).
  4. Po goleniu zastosuj krem antyseptyczny, np. sudocrem albo krem natłuszczający, np. Nivea.

Miłego golenia!

Tagi: ,
Napisano w Uroda
Jeden komentarz pod “Z tymi wskazówkami będziesz Mistrzynią golenia

Dodaj komentarz